Оформлення спадщини   

 

Щоб стати власником майна, спадкоємець ( за законом чи за заповітом ) повинен вчинити дії, що вказують на те, що він прийняв спадщину.

Є два варіанти.

1 Варіант: Заповіт написано!!

У випадку якщо заповіт було написано. Спадкоємець або спадкоємці повинні звернутися в державну нотаріальну контору за місцем відкриття спадщини із заявою про його прийняття.

2 Варіант: Заповіт не написано!!

Якщо заповіт не написано, майно покійного (у тому числі й автомобіль) переходить до близьких родичів, які є його спадкоємцями за законом. Всі спадкоємці повинні фактично вступити у володіння майном.
Якщо у спадок переходить авто - просто взяти техпаспорт на даний транспортний засіб та ключі для того щоб перегнати машину (в гараж або на стоянку) так як користуватися нею не можна ще протягом півроку. Цей спосіб вступу у володіння спадщиною застосовується зазвичай тими спадкоємцями, які проживали разом зі спадкодавцем.

У випадку якщо людина проживає в іншому місті і не може фактично вступити у володіння майном, він повинен подати заяву про прийняття спадщини в державну нотаріальну контору.

Через півроку ...

Встановлений законодавством строк прийняття спадщини - півроку з моменту смерті спадкодавця. Після цього державний нотаріус видає свідоцтво про право на спадщину . Спадкоємці виплачують держмито, яка становить 0,5%, вартості спадкового майна (у даному випадку автомобіля). Вартість автомобіля вказується в експертному акті оцінки транспортного засобу.
Дане свідоцтво є документом, на підставі якого машина може бути переоформлена на ім'я спадкоємця в органах ДАІ. Після реєстрації автомобіля спадкоємець має повне право користуватися ним або ж розпорядитися на свій розсуд (продати, подарувати і т. п.).

... Чи раніше

Якщо в державній нотаріальній конторі є точні дані, що інших спадкоємців немає , то свідоцтво про право на спадщину може бути видано і раніше ніж через півроку . У разі виникнення між спадкоємцями спору - розділ спадщини відбувається в судовому порядку .

Для оформлення спадщини Вам знадобитися наступний пакет документів:

Для оформлення спадщини у нотаріуса:
- свідоцтво про смерть;
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- документи засвідчують спорідненість;
- документи на автомобіль;
- акт оцінки (для розрахунку платежу нотаріусу);
- паспорт спадкоємця.

Платежі: 900-1050 грн + ГОС мито;


Для переоформлення автомобіля в МРЕО:
- свідоцтво на право спадщини;
- документи на автомобіль;
- паспорт та ідентифікаційний код спадкоємця.

Платежі: Загальна витратна частина - 1850грн

Питання 1: В який термін потрібно узаконити спадщину?

Відповідь:« Постанова КМУ № 1388
Власники транспортних засобів та особи, Що експлуатуються Такі засоби на законних підставах, або їх представник (Далі - власник) зобов'язані зареєструваті (перереєструваті) транспортні засоби Протяг десяти діб післяпрідбання (здобуття) або митного оформлення, або Тимчасового ввезена на теріторію України, або Виникнення обставинні , Що є підставою для внесення змін до реєстраційніх документів. Строк ДЕРЖАВНОЇ реєстрації продовжується у разі Подання документів, які підтверджують відсутність возможности своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або Інші поважні причини). »

 

Питання 2: Резидент отримує в спадок легковий автомобіль, зареєстрований в Росії від родича-нерезидента. Автомобіль необхідно перегнати сюди і зареєструвати в Україну?

Відповідь: При ввезенні спадщини податки на імпорт не сплачуються. Необхідні правовстановлюючі документи на спадщину, легалізовані в українському консульстві.
З А К О Н У К Р А Ї Н І «Про порядок Ввезення (пересілання) в Україну, митного
оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, Що ввозяться (пересілаються) громадянами на митну теріторію України »м. Київ, 13 вересня 2001 року N 2681-III

Стаття 8. Особливості оподаткування Конвенцію Ради Європи товарів та транспортних засобів, Що ввозяться (пересілаються) громадянами на митну теріторію України
При ввезенні на митну теріторію України звільняються від оподаткування:
7) транспортні засоби в кількості однієї одініці по Кожній товарній позіції та товари , Що ввозяться (перестілаються) громадянами и входять до складу спадщини, Відкритої за межами України на Користь резидента, у разі підтвердже-ння її складу органами, Що вчіняють нотаріальні ДІЇ у Країні її відкриття. Зазначеним підтвердження підлягає легалізації у консульських установах України, Що діють у відповідніх країнах;


Також існує такий документ як Мінська Конвенція, згідно з якою країни підписали її не вимагають консульської легалізації документів виходять від них. Україна і Росія конвенцію підписали. Тому достатньо, що б спадщину було завірено державним нотаріусом в Росії.

Що стосується оформлення на митниці, раніше заповнювалася декларація форми МД-7 прямо на кордоні, тобто при перетині митного кордону України. В даний момент діє наказ ДТСУ № 1118 яким МД-7 скасована. Після надання всіх документів інспектор митниці, або декларант на Ваше прохання, заповнить декларацію форми МД-4 з зазначенням того, що Ви зобов'язуєтесь доставити ТЗ в 5-ти денний строк в митницю за місцем проживання.

Цю всю процедуру проходження митниці та оформлення можна розглянути на певних етапах:
- при перетині кордону Ви не платите ніяких митних і зборів інших служб які знаходяться на кордоні.
- по приїзду в митницю за місцем проживання Вам повинні видати Свідоцтво митниці на постановку ТЗ на облік. Перед тим як надавати ТЗ на митницю будинку Вам потрібно звернутися в УкрЦСМ, відділ сертифікації ТЗ і отримати сертифікат на ТЗ.
- Після отримання сертифікату сміливо в митницю, звертаєтеся до відділу оформлення транспортних засобів, отримуєте Свідоцтво на реєстрацію, далі в МРЕО.

 

Фахівці нашої компанії ТОВ «Коммерс-Авто» зможуть Вам допомогти у питанні переоформлення автомобіля яке перейшло у спадок на якому етапі оформлення.

 


Великий досвід наших фахівців з оформлення спадщини дозволяє врахувати всі Ваші побажання і надати Вам кваліфіковану допомогу при вирішенні даних питань за доступними цінами.

Ми цінуємо Ваш час!

 

Що знадобиться від Вас:
1) передоплата 100 % (при укладенні договору)
2) надання необхідного пакета документів на транспортний засіб (-а)
3) документи, що засвідчують нового власника транспортного засобу / засобів
4) нотаріальна довіреність або договір-доручення на представлення Ваших інтересів в органах МРЕВ, ДАІ, Держтехнагляду

 

Отримати консультацію і замовити дану послугу Ви можете за телефонами:

 Телефонуйте:  (044) 38-404-93 @ info@k-avto.com.ua